HABERLER
Gürkombi
14 Aralık 2013

Gürkombi Yerli Isı Pompası Üretiyor

 

GÜRKOMBİ Genel Müdürü Ufuk Erzeybek, gelişmiş ülkelerin yaklaşık 5 yıldır ürettiği ısı pompasıyla ilgili olarak 4 yıldır araştırma yaptıklarını belirterek, “Üretimine start verdik” dedi.

 

Gelişmiş ülkelerden gelen ürünün Türkiye’de yüksek fiyatlara satıldığını anlatan Erzeybek, 18 bin ile 32 bin Euro aralığında satıldığını duyduk. Türk üreticisi ve Gürkombi ailesi olarak çok gücümüze gitti ve bizde üretim startını verdik.Zaten ülkemizdeki cari açıkların nedenlerinin birisi de bu dışa bağlı olmamız.Daha güzel daha kaliteli ısı pompasının üretimine başladık devam ediyoruz.Hiç defroza girmeyen tabir-i caizse kutuplarda bile kullanılabilen bir ürün yarattık ve gururla üretimine devam ediyoruz.

 

Isı pompalarının günün en verimli ve ekonomik ısıtma cihazları olduğunu kaydeden Erzeybek, “Belki bakıldığında ilk kurulum maliyetlerinin yüksek olmasına rağmen enerji tüketimleri çok düşük olduğundan gelecekteki ve önümüzdeki yıllarda en revaçta ısıtma sistemi olarak görülecek” dedi.

 

Gürkombi Elektrikli Kat Kaloriferleri İlklere İmza Atıyor

 

Türkiye’de manuel elektrikli kat kaloriferini  ürettiklerini kaydeden Erzeybek, 10. yıllarında yine manuel üretmeye devam ettiklerini söyleyerek , “Her geçen gün Gürkombi ailesi adım adım büyüyor.Yeni modelimiz 3 yönlü hidrolik vanalı cihazımız kullanım konforundan dolayı müthiş ses getirdi.Yoğun bir talep var. 3 yönlü hidrolik vanalı lüks modeliyle beraber dünyada bir ilke de adım attı.Cihaz derinliğinizi 25 cm düşürdük.Bu dünyada bir ilk.Kullanım ve montaj kolaylığı da sunuyor. Nihai tüketiciden olumlu eleştiriler alıyor ve çok mutlu oluyoruz.Manuel elektrikli kat kaloriferi çalışma prensibinden dolayı diğer elektirkli kat kaloriferlerinden %25-30 daha tasarruflu tüketim sağlar.Manuel olmamızın bir diğer nedeni ülkemizdeki  dalgalı elektrik sisteminden kaynaklanan arızalardan etkilenmez.Voltaj düşüklüğünde ve yüksekliğinde ısıtmaya devam eder.Diğer dijital sistemlere göre daha uzun ömürlüdür.Her elektrikli kombi GÜRKOMBİ değildir.” Diye konuştu.

 

Eklenmiş yorum bulunmamaktadır.
Ad Soyad:
E-posta:
Yorumunuz:
 
E-Posta adresimi gizle
 
Gürkombi
Gürkombi Yerli Isı Pompası Üretiyor   GÜRKOMBİ Genel Müdürü Ufuk Erzeybek, gelişmiş ü
Adres : Ürkmez Caddesi Küçük Sanayi Sitesi No:229/A Ürkmez Seferihisar/ İzmir Telefon : 232 742 2930 Faks : 0232 742 3304 E-Posta : bilgi@gurkombi.com